جستجوبا بهترین کنسول های بازی سال 2020 آشنا شوید
16512

با بهترین کنسول های بازی سال 2020 آشنا شوید

بهترین کنسول‌های بازی:
PlayStation 4 Pro


سونی در رقابت میان کنسول‌های بازی دیگر همواره شاهد فراز و نشیب‌هایی بوده است، اما با این حال پلی استیشن 4 پرو یک محصول شگفت انگیزی بنظر می‌رسد؛ از طراحی باریک و سخت افزار قدرتمند تابرخورداری آن از بازهای‌های منحصر به فرد و عالی.
هیچ کنسول بازی دیگری وجود ندارد که بتواند به همان تعداد، بازی‌های داستانی جالب و بصری خیره کننده داشته باشد. اگرچهXbox One X مطمئناً عملکرد بهتری دارد و بازی های 4k 60fps را بیشتر از اوقات ارائه می‌دهد ، اما مقاومت در برابر کیفیت و کمیت بازیPlayStation 4 Pro دشوار است.
کیفیت نمونه کارهای سونی تقریبا بی نظیر است‌، و مطمئناً برخی از این بازی‌ها به تنهایی ارزش خرید کنسول بازی پلی استیشن را خواهند داشت.
این بازی‌ها مانند God of War ، Bloodborne و Horizon Zero Dawn که از قبل در دسترس مخاطب بوده ، تا بازی‌های The Last of Us Part II و Final Fantasy VII که در آینده نزدیک در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت. هیچ کنسول بازی به اندازه PS4 Pro نیست که بتواند آن قدر بازی داستی جالب و خیره کننده داشته باشد، اگرچه از نظر عملکرد، Xbox One X درخشان تر است، اما با این حال برخی از بازی‌های 4 پرو ارزش خرید کنسول بازی پلی استیشن را دوچندان می‌کند.
کنسول سونی همچنین در بخش واقعیت مجازی از هر دستگاه دیگری در بازار،برتر است و تنها کنسول با هدست اختصاصی پلی استیشنVR ارزان‌تر از تقریباً تمام هدست‌هایPCVR و مستقل می‌باشد که با وجود چندین سال قدمت‌‌، می‌تواند نرخ سرعت تازه سازی با 120 هرتز را ارائه دهد. 
با تمام این تفاسیر اما یکی از بزرگترین معضلاتPlayStation 4 Proعدم سازگاری با مدل های قبل تر از خود است. هر بازیPS3 که خریداری کرده‌ایدچه از نظر فیزیکی یا دیجیتالی بر روی جدیدترین کنسول بازی کار نمی‌کنند. اینیک اشکال بزرگ برای هرکسی است که قبلاً پلی استیشن 3 را در اختیار داشت‌، اما مجبور است با وجود بازی‌های قدیمی از قبل خریداری شده، مجددا درPlayStation Now ثبت نام کند. سرویسPS Now به شما این امکان را می‌دهد تا بازی‌های قدیمی‌تر به صورت آنلاین پخش شود، اما با محدودیت‌هایزیادی مواجهخواهد شد.
Sony PlayStation 4 Pro بدون نیاز به هیچ گونه کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ گران قیمتی، قادر است بازی4Kبا قابلیت HDRارائه دهد.با خرید این کنسول‌ بازی می‌توانیدشاهد ارتقای وضوح بعضی ازعناوین بازی ها از Full HD به 4Kباشید.
این نسخه کنسول خانگی از معروف‌ترین کنسول‌های بازی و مناسب برای همه است،که شامل بازی‌های زیادی می‌باشد.تعداد زیادی از بازی‌هاهم در پلی استیشن 4 و هم در کنسولXbox One در دسترس هستند. اگرچه سیستم عامل هر دو منحصر به فرد است، اما پلی استیشن 4 پرو هرسال بازی‌های اختصاصی بیشتری منتشر می‌کند.

Xbox One X


اگر به محصول قدرتمندی نیاز دارید ما به شماکنسولXbox One Xرا پیشنهاد می‌کنیم. این کنسول فوق العاده از شرکت مایکروسافتدر ارائه مشخصات‌، همتا ندارد.
Xbox One Xیک منبع قدرتمند گرافیکی است که به لطف سخت افزار آن‌، می‌توانید از بازی‌های 4K  با نرخ فریم 60FPSآن لذت ببرید. اگرچه این ویژگی در پلی استیشن 4 نیزمشاهده می‌شود، اما کنسول مایکروسافت بازی‌های بیشتر با رزولوشن 4Kدارد که سریعتر اجرا می‌شود و از عملکرد بهتریبرخوردار است.
با اینوجود، Xbox One X،این کنسول مایکروسافت برای علاقه مندان به بازی‌های سخت افزاری یک گزینه عالی محسوب می‌شود.از طرف دیگر سیستم قدرتمندی همچون Xbox One X ثابت می‌کند که گیمرهامی توانند به راحتی با افزونه‌هایبازیاین کنسول از مزایای سخت افزار فوق العاده آن بهره مند شوند.اما با این حال نمی توان از قیمت کنسول بازی بالایXbox One X چشم پوشی کرد. این محصول از گران ترین کنسول‌های خانگی موجود در بازار به شمار می‌رود که با داشتن کیفیت بالا و سخت افزار منحصر به فرد آن خیلی هم قیمتش تعجب آور نمی‌باشد. اینیکی از بهترین کنسول‌های بازی است که به علت داشتن پخش کننده K Blu-ray4 وHDR ، امکان دسترسی به بازی‌های درجه یک و جدید و همین طور فیلم‌هایی با وضوح بالا را فراهم می‌کند.
کمپانی سونی با بروزرسانی کردن کنسول نسل میانه ازPS4 Pro یک محصول ایده آل ساخت اما مایکروسافت وقت بیشتری هزینه کرد تا سخت افزار بهتری را در Xbox One X به ما ارائه دهد. نمونه نقاط قوت اینکنسول خانگی را می‌توان در  پخش ویدیوی4K Blu-ray و با سازگاریHDRمشاهده کرد. بنابراین وقتی مایکروسافتاعلام می‌کند که Xbox One Xاز قدرتمندترین کنسول بازی خانگی حداقل تا زمان عرضه پلی استیشن 5 و جدیدترین نسخه ایکس باکس ایکس است، چندان هم اغراق نکرده است. 
این نسخه مانند کنسول Xbox One S‌، همان پیشرفت بصری را به بازی‌ها می‌بخشد. با اینحال اما ازVRپشتیبانی نمی‌کند، که ممکن است برای کسانیکه هنوز منتظرند تا با قیمت کنسول خانگی کمتر به تجربه بازی با کیفیت بالا VRبرسند‌، ناامیدکننده باشد.
PS4 ممکن است هنوز یک کتابخانه بازی قوی تر از Xbox One داشته باشد ، اما پیشرفت هایPro فقط در بازی‌هایی که منحصرا برای آن بهبود یافته‌اند قابل توجه است. ایکس باکس وان ایکسبرای بهبود بصری همه بازی‌های موجود‌، چه به طور خاص یامعمولی، بسیار بهتر عمل کرده است. مایکروسافت همچنین در حال سرمایه گذاری در استودیوهای شخص اول بازی، مانند Obsidian Entertainment و چندین بازی دیگر در آینده،نظیر  Hellblade 2و Ninja Theoryکه در PS4 پیدا نخواهید کرد، می‌باشد. علاوه بر این‌، ایکس باکس سری ایکس حداقل تایک سال هیچ گونه انحصاری واقعی را به دست نخواهد آورد‌، یعنی این که بازی‌های جدید شخص اول مانند Halo Infinite هنوز باXbox One Xقابل استفاده است و با سیستم‌های جدیدترهم سازگاری خواهد داشت.
برای کسانی که تا به حال از کیفیت 4K استفاده نکرده‌اند، هر دو پلی استیشن 4 و Xbox One Sاز کنسولهای عالی با کتابخانه‌های بازی بزرگ می‌باشند. شما قادر خواهید بود اکثریت قریب به اتفاق بازی‌های جدید و اختصاصی مانند Halo ، Gears of War و Forzaرا تجربه کنید. 
این حتی شامل برخی از موارد انحصاری با کیفیت بالا در سال 2020 مانند Ori و Will of Wisps می شود. علاوه بر این‌، اگر شما مالک Xbox 360 هستیدیاقبلا داشتید، تعداد بسیار زیادی از بازی‌های نسل گذشته اکنون با کنسول بازیXbox One سازگاری دارد، که می‌تواند کتابخانه بازی شما را گسترش داده وحداقل برخی از بازی‌های قدیمی خود را نگه دارد. این به اندازه کافی شگفت انگیز است زیرا حتی شامل بازی‌های اصلیXboxنیز می‌شود. پس همین الاندسته کنسول بازی را بگیرید و شروع به بازی کنید!

Nintendo Switch
نینتندو سوئیچ یک دستگاه ترکیبی است که هم قابل حملمی‌باشد و هم به عنوان یک کنسول خانگی کاربرد دارد و این همان چیزی است که باعث می‌شود تا از بینتعداد کثیری از کنسول‌های خانگی در بازارشناخته شود. شما می‌توانید در راحتی اتاق نشیمن خود بازی کنیدبدون آن که نیازی باشد تا کنسولنینتندو سوئیچ به تلویزیون متصل باشد.با استفاده ازدو کنترل‌ کننده بازی بی‌ سیمو جداشونده با نام Joy-Con‌، می‌توانید از بازیدرکنار دوستان خود لذت ببرید حتی می‌توانید از این کنسول بازی در هنگام راه رفتن هم استفاده کنید.
این محصول داراییکی از متنوع ترین کتابخانه بازی‌ها است. اگر مایل هستید تجربه بازی کاملی در این کنسول داشته باشید کنسول Nintendo Switch را خریداری کنید،تا با خرید آن با پشتیبانی بی نظیر طرف اول همراه باشید. این مدل برای همه افراد مناسب است.
نینتندو با تغییر در نوع استفاده کاربراز کنسول، شیوه جدیدی را در پیش گرفته است. سوییچیک وسیله ترکیبی است که به یک تلویزیونهمانند PlayStation 4وXbox Oneمتصل می گردد، اما به صورت دستی هم کار می‌کند.
اگرچه جدیدترین نسخه‌های4K با 60 فریم در ثانیه برایXbox OneیاPS4جالب نخواهد بود‌، اما سوئیچ می تواند بازیDoom (2016) را با سرعت 30 FPS)فریم بر ثانیه) به اجرا درآورد.علاوه بر عناوین بازی‌های معاصر مانند Wolfenstein II‌، سوئیچ همچنین خود را به عنوان مکانی خارق العاده برای احیای کلاسیک‌های مدرن مانند Skyrim ، L.A. Noire و Dark Souls Remastered نشان داده است.


سوئیچ بیشتر از یک خانه بازی برایبچه های کم سنشناخته شده استکه توانسته با ارائه کاتالوگ رو به رشد خودلیستی از بازی‌های خارق العاده اول شخص همچونSuper Mario Odyssey،The Legend of Zelda: Breath of the Wild  و Animal Crossing: New Horizonsارائه کند، علاوه بر این بازی‌های دیگری مانند Stardew Valley ، Celeste و Dead Cells هم به لیست پیشنهادی خود اضافه نماید.
سوییچیکسکوی بازی بسیار عالی و منحصر به فرد است که برای همگان قابل استفاده بوده و هر کس با هر سلیقه‌ایمی‌تواند از آن استفاده کند.این کنسول خانگی حتییک کیت با واقعیت مجازی به نام لابو (Labo) منتشر کرده که به کاربران جوان تر اجازه می‌دهد از دنیای وی آر(VR) لذت ببرند و وسایل جدیدی را برای استفاده در این سیستم ایجادکنند. 
نینتندو از صفحه نمایش داخلی سوییچ استفاده کرده تا یک هدست اختصاصی به یکی از بهترین محصولات نینتندواضافه کندو برای کسانی که روزهای بازیWii Fit را از دست داده اندقابل استفاده خواهد بود، حتییک تجربه تمرین عالی در قالب Ring Fit Adventureنیز وجود دارد‌، که زمان خوبی برای سوزاندن کالری محسوب می شود.
اگر فقط قصد دارید از Nintendo Switch خود در حالت دستی استفاده کنید ، Nintendo Switch Lite گزینه ای عالی را در قیمت کمی پایین‌تر راهی بازار کرده است، که فاقد پشتیبانی تلویزیون از سیستم استاندارد است‌، اما از نظر اندازه کوچکتر و عمر باتری بهتری از کنسول Switch که در سال 2019 راه اندازی شده بود‌، دارد.  و مناسب برای بازی‌هایی مانند Pokémon Sword و Shield می‌باشد.
کنسول بازی نینتندو سوئیچیک کنسول همراه خوب برای افرادی است که در حال حاضر مالک PS4 ProیاXbox One X هستند. این محصول کارهایی می کند که رقیبانش قادر به انجام آن نخواهند بود و عناوین جذاب بسیاری را ارائه می‌دهد که هرگز در یک پلی استیشنیاXbox ظاهر نمی‌شوند.

حرف آخر
اگر بخواهیم صادقانه عنوان کنیم انتخاب بهترین سایت کنسول بازی، درواقع بیشتر از نگاه فنی، یک دید فلسفی تری دارد. از آنجا که رایانه‌های شخصی بازی در حال حاضر بالاترین فریم‌ها و رزولوشن‌ها را تولید می‌کنند، انتخاب و خرید بهترین کنسول‌های بازی به تعدادی از فاکتورها از جمله طراحی، ویژگی‌ها و تعداد بازی‌های پشتیبانی شده از محصول بستگی دارد.