«نسل جدید». این کلمه دقیقا به چی بر می گردد؟ نینتندو که تازه کنسول جدیدش را امسال عرضه کرده و بسیار بعید است که بخواهد تا دو سال آینده کنسول جدیدی بسازد. مایکروسافت نیز اواخر امسال ایکس باکس وان ایکس را به بازار عرضه می کند و عقلانی نیست که بخواهد تنها بعد از دو سال کارایی کنسول جدیدش را زیر سوال ببرد. علاوه بر این، مایکروسافت بارها اشاره کرده که آن ها در حال حاضر خودشان را خارج از چرخه نسلی کنسول ها می دانند.

پس با یک حساب سرانگشتی، تنها سونی و پلی استیشن 5 است که می ماند. از لحاظ زمانی نیز عرضه کنسولی جدید از سونی در دو یا سه سال آینده دور از انتظار نیست. با رسیدن به سال های 2019-2020، کنسول نسل هشتمی سونی 6-7 ساله می شود و 3-4 سال نیز از عرضه پلی استیشن 4 پرو گذشته است.

این نقطه معمولا زمانی است که سونی کنسول جدیدش را معرفی می کند. پلی استیشن 2 در سال 2000 معرفی شد، شش سال بعد از عرضه اولین کنسول سونی. به همین شکل، از پلی استیشن 3 نیز در سال 2006 رونمایی شد. عمر مفید این کنسول نیز پس از هفت سال و با معرفی پلی استیشن 4 به پایان رسید. همین فاصله زمانی را ادامه دهید و به این شکل به سال های 2019-2020 میلادی می رسیم.

 
منبع:gaming bolt